Podstawowa Opieka Zdrowotna

Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej

Tychy – ul. Turkusowa 5

Kontakt:
tel: 32 889 89 33
kom: 885 700 333
e-mail: turkusowa@ums.net.pl

Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej

Tychy – ul. Fabryczna 2

Teleplatforma Pierwszego Kontaktu

NFZ utworzył Teleplatformę Pierwszego Kontaktu, na którą można dzwonić w godzinach, gdy nie działają przychodnie POZ. Pacjenci otrzymają tam poradę medyczną, a w razie potrzeby również e-receptę, e-skierowanie lub e-zwolnienie. 
Teleplatforma Pierwszego Kontaktu jest dostępna pod bezpłatnym numerem 800 137 200. Pacjenci otrzymają tam niezbędną pomoc medyczną od godz. 18.00 do 8.00 oraz w weekendy i święta. Z platformy mogą korzystać również osoby niesłyszące.

Teleplatforma ma na celu usprawnienie systemu opieki zdrowotnej i ułatwienie Pacjentom w dostępie do lekarza.
Teleplatforma jest skierowana do pacjentów ubezpieczonych w Polsce, będzie ona jednak obsługiwana w czterech językach: polskim, angielskim, rosyjskim i ukraińskim.
Połączenie z numerem TPK – 800 137 200 – jest bezpłatne i może być wykonane tylko z Polski, ponieważ platforma jest przeznaczona tylko dla osób ubezpieczonych i mieszkających w naszym kraju.

Podstawowa Opieka Zdrowotna to powszechnie dostępna, najważniejsza część systemu opieki zdrowotnej.

Świadczenia w POZ udzielane są osobom, które dokonały wyboru lekarza, pielęgniarki, położnej POZ. Realizowane są w warunkach ambulatoryjnych, a w przypadkach uzasadnionych medycznie, także w domu Pacjenta.

Świadczenia POZ udzielane są w dni powszednie, od poniedziałku do piątku pomiędzy godziną 8:00 a 18:00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.

Świadczenia wykonywane są przez lekarza POZ (internistę lub pediatrę), pielęgniarkę POZ i położną POZ.

UWAGA! Materiały do badań laboratoryjnych pobieramy codziennie w godzinach 8:00- 9:30.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia, Pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.
 

W Tychach można uzyskać pomoc w następujących placówkach:

  • Szpital Miejski w Tychach ul. Cicha 27 dla pacjentów poniżej 18 roku życia pod numerem 32 780 87 62 oraz 32 780 87 63.
  • Megrez Sp. z o.o. ul. Edukacji 102 dla pacjentów powyżej 18 roku życia pod numerem 32 325 52 98.

Wszystkich, którzy nie są jeszcze Pacjentami Ultra Med Strefa, a oczekują satysfakcjonującej opieki medycznej w ramach ubezpieczenia społecznego, zapraszamy do składania deklaracji wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej POZ.

We wszystkich poradniach Ultra Med Strefa przeprowadzamy szczepienia ochronne dzieci i dorosłych. Zachęcamy do corocznych szczepień przeciw grypie.

Zdeklarowanym u nas Pacjentom, proponujemy rabat na usługi medyczne w innych obszarach działalności medycznej Ultra Med Strefa.